על הטכנולוגיה

מסך המכשיר הוא מסך בטכנולוגית eInk המאפשרת תצוגה בניגודיות גבוהה, בנראות מקסימלית. המסך מאפשר קריאה בכל תנאי התאורה, כולל בשמש מלאה. המסך הוא דו צבעי - שחור לבן בדיוק כמו דף של ספר מודפס, הצבע המשמש כצבע שחור במסך זהה לצבע השחור בדפוס. דמינו לעצמכם דף של ספר מודפס שהודפס בדיוק ברגע שביקשתם לקרוא אותו.

איך זה עובד?

כל פיקסל במסך מורכב מכדור קטן ובתוכו מאות כדוריות צבע קטנות, כדוריות הצבע צבועות בשני צבעים הכדוריות הלבנות טעונות במטען חשמלי חיובי והשחורות במטען שלילי. כאשר מפעילים שדה חשמלי על כל פיקסל, נמשכות הכדוריות השחורות למעלה. והכדוריות הלבנות למטה.

ככל שעצמת השדה החשמלי גבוהה יותר, כך הצבע המוצג שחור יותר, כך ניתן להגיע למגוון של גוונים בין לבן לחלוטין לשחור.

כאשר מפסיקים את השדה החשמלי, כל פיקסל נשאר בצבע שהיה, אין צורך במתח חשמלי על מנת לשמור על התצוגה. כך שהתצוגה צורכת מעט מאד מתח מהסוללה. זו הסיבה שמכשירים אלו יכולים להחזיק סוללה זמן רב יותר.

בניגוד למסכי LCD או oLED המקובלים בטלפונים וטאבלטים, מסכים אלו אינם פולטים אור אלא מבוססים על החזרת אור. קריאה של טקסט ממסך שאינו מחזיר אור, נוחה יותר לעיניים ואינה גורמת לכאבי עיניים או כאבי ראש בקריאה ממושכת.

מאחר שהמסך אינו פולט אור, לצורך קריאה בלילה יש צורך בתאורה נוספת. המכשיר כולל 8 נורות LED בצידי המסך הנותנות תאורה בהירה ואחידה על פני כל המסך (בניגוד למכשירים אחרים הכוללים רק 6 נורות).

יחד עם זאת בניגוד למסכי LCD או oLED, זמן הרענון של המסך (הזמן שלוקח להציג תמונה על פני המסך) ארוך יחסית (כ 0.1 שנייה). על מנת להתגבר על מגבלה זו, מרענן המכשיר כל פעם רק את המינימום הנדרש ומדי כמה דקות מרענן את כל המסך (המכשיר כולל כפתור רענון שמכריח רענון של כל המסך)

זו הסיבה שמכשירים אלו אינם מתאימים לתצוגת סרטונים. מעבר לזה, רוב אתרי האינטרנט כיום מציגים טקסט בגוונים של אפור ולא ממש טקסט שחור כמו בספר, לכן גלישה באינטרנט אינה נוחה במכשירים אלו.